O nás

Cílem Česko-lotyšského spolku je napomáhat všestrannému rozvoji styků mezi Českou republikou a Lotyšskou republikou v oblasti kultury, vzdělání, turistiky a ekonomiky, propagovat historii i současnost lotyšského národa, jeho kulturu a jazyk.

Česko-lotyšský spolek založili přátelé Lotyšska, kteří v letech 1990-1991 spolupořádali demonstrace a petiční akce za uznání obnovené nezávislosti pobaltských republik. K těmto aktivitám se tehdy svým podpisem připojilo téměř 30 tisíc československých občanů. Od roku 1993 spolek úzce spolupracuje s Velvyslanectvím Lotyšské republiky v Praze, na němž bylo v roce 1997 založeno Lotyšské kulturní centrum.

V současné době má Česko-lotyšský spolek asi 80 členů a mezi českými zájmovými sdruženími, které se zabývají vztahy mezi Českem a Pobaltím, je nejaktivnější.

Zájemci o členství

Česko-lotyšský spolek nabízí členství všem, kteří mají chuť podílet se na rozvoji vzájemných česko-lotyšských vztahů, účastnit se akcí spojených s Lotyšskem a vyměňovat si své názory, postřehy a zkušenosti s kolegy, které spojuje zájem o Lotyšsko. Členem spolku se může stát každý občan České republiky starší 18 let.

Přihláška pro zájemce o členství je ke stažení níže. Vyplněnou přihlášku s vlastnoručním podpisem zašlete naskenovanou na josmis@seznam.cz.

Výbor

Fungování Česko-lotyšského spolku se řídí klubovými stanovami. Na jejich základě je 1x v roce svolávána členská schůze, která volí Výbor Česko-lotyšského spolku. Ten pak rozhoduje o hospodaření a aktivitách klubu. V současné době má výbor toto složení:

* Pavel Štoll, předseda
* Kristīne Ante
* Josef Miškovský
* Zuzana Prokopová
* Denisa Šelelyová
* Naďa Vaverová

Stanovy a členské příspěvky

Česko-lotyšský spolek má zřízen transparentní účet u Raiffeisenbank. Číslo účtu je: 1599952001/5500.

Na tento účet můžete zasílat členské příspěvky (200,- Kč, studenti a penzisté 100,- Kč ročně). Jako variabilní symbol uvádějte své členské číslo.

Níže lze stáhnout stanovy Česko-lotyšského spolku.